Baca Uygunluk Raporu Nedir?

Günümüzün ve geçmişin en önemli konularından  birisi de baca uygunluk raporu nedir? Oldukça çok araştırılan bir konu olmaktadır.

Baca uygunluk raporu nedir? Baca uygunluk raporu çok önemli bir işlem olmaktadır.

Baca Uygunluk Raporu Nedir ve Nasıl Alınır?

Baca uygunluk raporu; temel işlevleri ve anlamı tam olarak bacaların bakımlarının yapıldığı, düzenli olarak işlevelrinin yerine getirildiği ve her zaman kontrollerini yapılması anlamına gelmesidir. Bundan dolayı baca uygunluk raporu alınması için yasal bir yekiye sahip olan firmalardan alınması gerekir.

Baca uygunluk raporu nasıl alınır? Bu raporun alınmasının tek yolu yetkili bir firmanın adresinize gelerek baca temizliği ve bakımının yapıldığı ve sonrasında raporun düzenlenmesi halinde alınmaktadır. Bunun için yasal yetkilere sahip bir firmadan alınması gerekir. Zirve Teknik ve Baca firmasından alabilir ve her türlü baca ile ilgili işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz.

Baca Uygunluk  Raporu Aşamaları Nelerdir?

Baca uygunluk raporu alınırken ilk önce  bireysel veya  toplu başvuru yapılıp yapılmadığı tespit edilir. Bireysel veya  toplu olarak başvurulması halinde  baca sisteminin tamamının değerlendirilmesi gerekir. Bir sistem olarak çalışan baca sistemlerinin birlikte  olarak güvenli ısı aktarımını sağlaması gerekir. Başvuru sonunda ise yetkili çalışanlar  tarafından yerinde keşif yapılır. Keşif sonucunda  elde edilen bütün bilgi ve evraklar göz önünde bulundurularak  değerlendirme, eksik ve aksaklıkların tespiti yapılır. Elde edilen bütün sonuçlar da evraklar halinde  talep edilen baca uygunluk raporu en güvenli biçimde  çıkarılır.

Baca Uygunluk Raporu Neden Önemlidir?


Artık yasal zorunluluk haline gelen baca uygunluk  raporu alınması hususu can ve mal güvenliğinin sağlanması bakımından oldukça çok  önemlidir. Aynı zamanda  can ve mal güvenliği bakımından  değil ayrıca enerji tasarrufunun sağlanması bakımından da önem arz etmektedir. Herhangi aksaklıklar ile çalışan bir baca sistemi gerektiğinden fazla enerjinin sarf edilmesine sebep  olabilir. O yüzden  baca  uygunluk raporunun alınması ile birlikte  hem can ve mal güvenliği hem de enerji tasarrufu sağlanabilir. Firmamız olan Zirve baca ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Baca Temizliği

Baca temizliği çok önemli bir işlem olmaktadır. Baca temizliği özverili ve zor bir iştir. Baca temizliği yapmak için ilk önce  eğitimini almak  ve  yetkili bir firma ile iletişime geçmek gerekir. Baca temizliği denilince ilk akla gelen soba bacalarıdır. Fakat soba bacası haricinde asıl temizlik gerektiren bacalar  restaurant bacaları, yemekhane bacaları, doğalgaz kombi, kazan, doğalgaz sobası bacaları, havalandırma bacaları, fabrika bacaları, okul, hastane vb. kurum ve kuruluşların bacaları olmaktadır. Her zaman firmamız ile iletişime geçerek baca tıkanıklığı açması da  yaptırabilirsiniz.

Yağlı Kanal Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağlı kanal temizliği; genel temizlik yapıldığında yağ sökücü köpük ve sıvılar ile  iç yüzey püskürtme aletleri ile püskürtülerek  yirmi dakika bekletilir ve fırçalama işlemi yapılarak temizlenmektedir. Her iki işlem içinde yatay ve dikey bacaların  sistemini  bozmayacak biçimde uygun mesafe ile  bir kereye mahsus temizlik kapakları açılmaktadır. Firmamız olan Zirve teknik baca da bu işlemleri çok güvenli ve ekonomik şekilde yaptırabilirsiniz.

Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma kanal temizliği; havalandırma temiz havanın içeri girmesi hususunda çok önemli rol almaktadır. Ancak her zaman doğru işlem yapılmaz ise ve temizlenmez ise kirlenmeye başlar ve bir takım sorunlara yol açabilir.bundan dolayı havalandırmaların motor kısımları arıza verebilir ve hava kanalında ki oksijenin gelmesini zayıflatır. Firmamız Zirve baca olarak havalandırma sistemlerinizi tıkayan ve temiz havanın içeri girmesini engelleyen bütün sorunları gidermek için en doğru teknikler ile hizmet vermekteyiz. Firmamızı ziyaret ederek ya da iletişime geçerek detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Davlumbaz Baca Temizliği

Davlumbaz baca temizliği; Davlumbaz pişirme sırasında ortaya çıkan duman, koku, is, buhar ve buna benzer  atık partikülleri baca sistemine çekerek tahliye etmeye yaramaktadır. Davlumbaz baca temizliği için her zaman  yetkili firmamız olan Zirve teknik ve baca  tarafından çok kaliteli ve çok güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Her zaman  firmamız ile iletişime geçerek bütün bacalarının temizliği hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.